Skip to Content
SLF med landsmøteuke i vestlandshovedstaden

Sykkelfest og flere grønne ruter i Bergen

Trialshow og lykteutdeling på Festplassen, kartlegging av flere Grønne sykkelruter og frokostmøte om sykkelturisme. Dette er noen av Syklistenes Landsforenings aktiviteter i Bergen denne uka, som avsluttes med landsmøte lørdag og søndag.

Eivind Kvam-Lichtenfeld (t.v.) fra SLF Bergen og omegn sammen med prosjektleder for Grønne sykkelruter i SLF, Børge A. Roum, under en tidligere befaring av ruter i Bergen. Foto: Øyvind Wold

Landsmøtet i Syklistenes Landsforening (SLF) 2019 blir avholdt på Scandic Bergen City 19.–20. oktober. Landsmøtet er foreningens høyeste myndighet. Der skal delegatene blant annet vedta strategisk dokument og politisk plattform for perioden 2020–2022. Landsmøtets delegater består av foreningens hovedstyre og delegater valgt av foreningens lokale lag og lokale kontakter.

SLF starter sykkeluka i vestlandshovedstaden med å kartlegge flere Grønne sykkelruter. Dette er stressfrie ruter som SLF står bak, foreløpig i de fire største byene. Interessen siden lanseringen på Verdens sykkeldag, 3. juni i år, har vært stor, og foreningen jobber nå også med å utvikle ruter i flere byer.

Vårt prosjekt viser beboere og besøkende i de største byene ruter som de kan velge til arbeid, skole eller for å oppleve det bynære friluftsliv

 

– På denne måten tar vi grep for å utnytte dagens infrastruktur – og grøntstruktur – for å få flere grupper til å bruke sykkel. Vårt prosjekt viser beboere og besøkende i de største byene ruter som de kan velge til arbeid, skole eller for å oppleve det bynære friluftsliv, sier SLFs fagsjef, Mats Larsen.

De nye rutene vil bli innlemmet i det nettverket av ruter som allerede er tilgjengelig.

Denne kartleggingen er blant en rekke aktiviteter i regi av SLF og samarbeidspartnere i landsmøteuka, ikke minst Bergen kommune og foreningens lokallag i Bergen om omegn:

  • Fredag 18. oktober kl. 08.30–10.30: Frokostmøte om sykkelturisme i Bergen, Hordaland og Vestland sammen med Visit Bergen og FjordNorwayse lenger ned for program og påmelding

 

 

Klikk deg inn på lenkene for arrangementene ovenfor for mer informasjon (Facebook) og bli med!

På SLFs program står også utdeling av plaketter til de to første arbeidsplassene på Vestlandet som er blitt sertifisert som sykkelvennlige i SLF landsdekkende ordning. I tillegg skal landsmøtets delegater ut på guidet sykkeltur og -befaring.

Eirik Ulltang, som var første nordmann som deltok i en verdenscup i biketrial, byr på trialshow under sykkelfesten som SLF inviterer til på Festplassen i Bergen lørdag 19. oktober. Her fra en oppvisning i Trysil tidligere i høst. Foto: Roar Løkken

Invitasjon til frokostmøte om sykkelturisme

Tid: Fredag 18.10 kl. 08.30—10.30

Sted: Fjord Norge, Nordre Nøstekaien 1, 5011 Bergen

08.30-08.45: Frokostmingling

08.45-08.55: SLF – Velkommen! v/Liv J. Paulsen

08.55-09.25: FjordNorway – strategi for internasjonal sykkelturisme. Produktutvikling, prioriteringer og erfaringer med lokale aktører og sykkel-operatør. Innspill og diskusjon! v/Asgeir Blindheim

09.25-09.50: SLF – Interreg-prosjekt mellom Norge og Sverige. Grenseoverskridende sykkelturisme v/Liv J. Paulsen

09.50-10.20: Visit Bergen – Sykkelturisme Bergen, markedsføring og produktutvikling v/ Frode Nergaard Fjeldstad

10.20-10.30: Oppsummering og veien videre

Påmelding til liv@syklistene.no innen 16.10.

Annonse
Annonse
Annonse
Back to top
Verified by MonsterInsights